Kontro 6000 från Secto Design ger en bredare ljusspridning. Pendeln finns i ett flertal olika färger och två olika träslag. Det medföljer en 9,5w LED lampa men går självklart bra att byta ut till en dimbar.
| Artikelnummer | SE6000VA |
| EAN-kod | 6430053140479 |
| Varumärke | Secto Design |
| Tillverkningsland | Finland |
| Produkttyp | Taklampa |
| Jordad | Dubbelisolerad |
| Sockel | Stor sockel, E27 |
| Ljuskälla ingår | Ja, 1st |
| Watt | 7 W |
| Kelvin | 3000 K |
| Lumen | 806 lm |
| IP-klass | IP20 |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 21 cm |
| Diameter | 45 cm |
| Anslutningssladd | 200 cm textilkabel |
| Färg | Vit |
| Leverantörens artikelnummer | 6000VA |