OBS! Skärm ingår ej.
Lundkvist Plafond i förnicklad mässing från Karlskrona lampfabrik. Lundkvist - som är tillverkad helt i mässing - är en lite enklare plafond som inte går att förlänga med något rör. Den är framförallt avsedd för rum med lägre takhöjd.
| Artikelnummer | LF0380Q10 |
| EAN-kod | 7332535001522 |
| Varumärke | Karlskrona Lampfabrik |
| Skärm | Ingår ej |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Taklampa |
| Fattning | 80 mm flänsfattning |
| Jordad | 1 (jordad) |
| Montering | Skruvas mot taket med två skruvar |
| Sockel | Stor sockel, E27 |
| Ljuskälla | 2st, ingår ej |
| Watt | 20W |
| IP-klass | IP20, torra utrymmen |
| Höjd | 21 cm |
| Bredd | 12 cm |
| Färg | nickel |
| Material | Förnicklad mässing |
| Leverantörens artikelnummer | 0380Q10 |