Bullo XL Plafond från Belid är tillverkad i Metall och Glas. Bullo XL taklampan här i fägen Mattsvart har en diameter på 38cm.Bullo XL är nästa generationen i Bullo familjen. Lite större och lite mer helt enkelt, glaset är 38cm i diameter. Godkänd för badrum. Passar i de flesta rum. Ljuskälla ingår ej. Designer Joakim Fihn. Tillverkad i Varberg, Sverige.
| Artikelnummer | BE22650718 |
| EAN-kod | 7391534002077 |
| Varumärke | Belid |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Taklampa |
| Jordad | Ja |
| Montage | Krokupphäng |
| Montering | Krokupphäng |
| Sockel | E27 |
| Antal ljuskällor | 1st |
| Ljuskälla | 1st, ingår ej |
| Ljuskälla ingår | Nej |
| Watt | 60 W |
| IP-klass | IP21 |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 25,6 cm |
| Diameter | 38 cm |
| Färg | Svart/Klar |
| Material | Metall/Glas |
| Leverantörens artikelnummer | 22650718 |