Halo Design
Metropole pendel Ø25 antik mässing
.
2 957 kr
Ord.pris: 3 479 kr
Spara 522 kr
Lägsta pris 30 dagar innan prissänkningen: 2 783 kr
Beställningsvara. ca 1-2 veckor
Mer info
Information om leveranstider
Vänligen notera att leveranstider som kommuniceras på vår hemsida är ungefärliga och bygger på hur fort respektive leverantör normalt levererar. Tänk även på att vissa beställningsvaror tillverkas på beställning och det är först efter att våra leverantörer har satt din beställning i produktion som de kan återkomma till oss med en ungefärlig leveransvecka. Skulle faktisk leveranstid visa sig avvika från den uppskattade så återkopplar vi detta till er så fort det kommer till vår kännedom.
Leveranstider kan också variera under året och skilja sig mellan olika produkter och varumärken. Under perioder med högt tryck i fabrikerna tenderar leveranstider att bli längre än normalt. Vi skickar alltid från vårt lager samma dag eller senast dagen efter om order kommit in efter arbetstid.
Läs mer
Låt lampserien Metropole, designad av Michael Waltersdorff för Halo Design, lysa upp hemmet med sin laserskurna exteriör i antingen mattsvart eller mässing. Den speciella designen och användningen av en vitlackerad innerskärm säkerställer maximalt ljusutbyte och med de många olika varianterna kan du därför enkelt skapa den perfekta miljön i köket, vardagsrummet, sovrummet och på kontoret. Den strikta looken passar in i vilken inredning som helst och ger med sina industriella toner designen en kant till rummet.
I designen av lampserien har Michael Waltersdorff lagt särskild vikt vid hög funktionalitet och flexibilitet. Förutom den goda ljusfördelningen som lamporna ger går det även med flera av varianterna att rotera skärmarna fritt, så att du alltid garanteras ljus precis där det behövs.
| Artikelnummer | HA739097 |
| EAN-kod | 5705639739097 |
| Varumärke | Halo Design |
| Produkttyp | Taklampa |
| Designer | Michael Waltersdorff |
| Sockel | Stor sockel, E27 |
| Watt | 40 W |
| IP-klass | IP20 |
| Dimbar | Nej |
| Höjd | 27 cm |
| Diameter | 25 cm |
| Anslutningssladd | 2,5m Svart Textilkabel |
| Färg | Antik Mässing |
| Material | Metall |
| Leverantörens artikelnummer | 739097 |