Organiska former och högkvalitativt opalglas är karakteristiska för Dueodde-serien, som består av pendlar i tre olika storlekar. Dueodde är en av Bornholms bästa stränder och den ultrafina sanden används traditionellt i timglas.
| Artikelnummer | HA739813 |
| EAN-kod | 5705639739813 |
| Varumärke | Halo Design |
| Produkttyp | Taklampa |
| Designer | Michael Waltersdorff & Emanuele Patton |
| Sockel | Stor sockel, E27 |
| Watt | 60 W |
| IP-klass | IP20 |
| Dimbar | Nej |
| Höjd | 26 cm |
| Diameter | 18 cm |
| Anslutningssladd | 2,5m Svart Textilkabel |
| Färg | Opal |
| Material | Glas |
| Leverantörens artikelnummer | 739813 |