Zappa taklampa är en glaslampa som med sina enkla former och transparenta glas i silver eller guld ger en modern känsla och hjälper dig att skapa ett uppdaterat rum. Zappa taklampa kan hängas i grupp över matbordet eller över en arbetsbänk i köket. Använd gärna en filamentljuskälla som ger ett varmt sken genom det transparenta glaset.
Co Bankeryd grundades 2015 med visionen att göra lampor för det nutida hemmet. Med rötterna i Småland och blicken på skandinavisk inredning gör vi moderna klassiker som hjälper dig att skapa en uppdaterad känsla i rummen som du lever och bo i.
| Artikelnummer | LY346114 |
| EAN-kod | 7319683461149 |
| Varumärke | Co Bankeryd |
| Produkttyp | Taklampa |
| Sockel | Stor sockel, E27 |
| Antal ljuskällor | 1 |
| Ljuskälla ingår | Nej |
| Watt | 42 W |
| Höjd | 35 cm |
| Bredd | 17 cm |
| Anslutningssladd | 120 cm |
| Material | Glas |
| Leverantörens artikelnummer | 346114 |