Rosdala från Konsthantverk. Med fokus på kvalié och klassisk design har Konsthantverk tagit fram denna pärla. Designad av Sabina Grubbeson.
| Artikelnummer | KH3409-5 |
| EAN-kod | 7394072340953 |
| Varumärke | Konsthantverk |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Taklampa |
| Designer | Sabina Grubbeson |
| Montering | Ink. 3m sladd. Takkontakt ingår ej. |
| Sockel | E27 |
| Ljuskälla | Ingår ej |
| Watt | 60 W |
| Höjd | 55 cm |
| Diameter | 30 cm |
| Färg | Råjärn / Klarglas |
| Material | Råjärn / Glas |
| Leverantörens artikelnummer | 3409-5 |