Kavaljer taklampa vit från Konsthantverk är en klassisk takpendel. Finns både i vitt, järnoxid och svart med en vacker mässingsdetalj. Kombinera gärna med en av våra Filament LED-lampor.
| Artikelnummer | KH3400-4 |
| EAN-kod | 7394072340045 |
| Varumärke | Konsthantverk |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Taklampa |
| Designer | Sabina Grubbeson |
| Montering | Takkontakt ingår ej |
| Sockel | Liten sockel, E14 |
| Ljuskälla | Ingår ej |
| Watt | 40 W |
| Höjd | 14 cm |
| Diameter | 26 cm |
| Färg | Vit / Råmässing |
| Material | Plåt / Mässing |
| Leverantörens artikelnummer | 3400-4 |