Mora är en kollektion retro lampor från Armaturhantverk, här i färgen nickel. Mora taklampa i metall kombineras med Orsa glasskärm i vitt eller klarglas. Sätt en personlig prägel i ditt hem med en retrolampa.
OBS Glasskärm köpes separat
| Artikelnummer | AHT732/12 |
| EAN-kod | 7330525732128 |
| Varumärke | Armaturhantverk |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Taklampa |
| Sockel | Stor sockel, E27 |
| Ljuskälla ingår | Nej |
| Watt | 60W |
| Höjd | 13 cm |
| Bredd | 13 cm |
| Längd | 23 cm |
| Färg | nickel |
| Leverantörens artikelnummer | T732/12 |