Primus II pendel i färgen svart/krom från Belid. Primus har en klassisk design och är en av Belid's populäraste kökslampor. Denna pendel har funnits i sortiment under lång tid och blir bara bättre med åren.
| Artikelnummer | BE121416 |
| EAN-kod | 7391534114015 |
| Varumärke | Belid |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Taklampa |
| Jordad | Dubbelisolerad |
| Montage | Krokupphäng |
| Montering | Krokupphäng |
| Sockel | E27 |
| Antal ljuskällor | 1st |
| Ljuskälla | 1st, ingår ej |
| Ljuskälla ingår | Nej |
| Watt | 100 W |
| IP-klass | IP20 |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 24,9 cm |
| Diameter | 43 cm |
| Färg | Svart/Krom |
| Material | Metall |
| Leverantörens artikelnummer | 121416 |