Beige golvlampa från Belid. Pensile produktfamilj är en modern, svensktillverkad designbelysning som ger ett ombonat intryck och passar lika bra i offentliga utrymmen som hemma i favoritrummet. Stommen är uppbyggd av bockade rör lackerade i tidlösa färger och kombineras med textilskärm, antingen i matchande eller avvikande kulör.
| Artikelnummer | BE3709202 |
| EAN-kod | 7391534099497 |
| Varumärke | Belid |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Golvlampa |
| Jordad | Dubbelisolerad |
| Sockel | E27 |
| Antal ljuskällor | 1st |
| Ljuskälla | 1st, ingår ej |
| Ljuskälla ingår | Nej |
| Watt | 20 W |
| IP-klass | IP20 |
| Dimbar | Nej |
| Höjd | 170,9 cm |
| Bredd | 42,7 cm |
| Diameter | 28,9 cm |
| Färg | Beige |
| Material | Metall |
| Leverantörens artikelnummer | 3709202 |