Svejk vägglampa ger en sober skandinavisk känsla i rummet och skapar både ljus och karaktär. Svejk vägglampa har ett mjukt sken och är perfekt som läslampa i sovrummet. På kvällen ger den ljus för läsning och på dagen tillför den en uppdaterad skandinavisk karraktär till rummet. Lampan kan med fördel användas i vardagsrummet vid en soffa eller fåtölj, samt i en korridor eller över en skänk där den tillför ett modernt uttyck till rummet.
Co Bankeryd grundades 2015 med visionen att göra lampor för det nutida hemmet. Med rötterna i Småland och blicken på skandinavisk inredning gör vi moderna klassiker som hjälper dig att skapa en uppdaterad känsla i rummen som du lever och bo i.
| Artikelnummer | LY553215 |
| EAN-kod | 7319685532151 |
| Varumärke | Co Bankeryd |
| Produkttyp | Sovrumsbelysning |
| Designer | Amsell Berlin |
| Sockel | GU10 |
| Antal ljuskällor | 1 |
| Ljuskälla ingår | Nej |
| Watt | 7 W |
| Höjd | 15,4 cm |
| Bredd | 13 cm |
| Längd | 22,6 cm |
| Anslutningssladd | 150 cm |
| Material | Metall |
| Leverantörens artikelnummer | 553215 |