OBS! Skärmar köps separat.
Bergman Vägglampa med dragbrytare i förnicklad mässing/brun från Karlskrona lampfabrik. Klassisk väggarmatur tillverkad helt i mässing. Främst avsedd som allmän- eller stämningsbelysning i exempelvis en korridor eller sittande ovanför eller på var sin sida om en spegel eller tavla.
| Artikelnummer | LF0442Q3B |
| EAN-kod | 7332535002130 |
| Varumärke | Karlskrona Lampfabrik |
| Skärm | Ingår ej |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Vägglampa |
| Fattning | 60 mm flänsfattning |
| Jordad | 1 (jordad) |
| Montering | Fast montage |
| Sockel | Stor sockel, E27 |
| Ljuskälla | 2st, ingår ej |
| Watt | 20W |
| IP-klass | IP20, torra utrymmen |
| Djup | 27 cm |
| Höjd | 22 cm |
| Bredd | 33 cm |
| Färg | Nickel/brun |
| Material | Förnicklad mässing |
| Leverantörens artikelnummer | 0442Q3B |