OBS! Skärm köps separat.
Adelborg Vägglampa IP21 i polerad mässing från Karlskrona lampfabrik. Klassisk väggarmatur tillverkad helt i mässing. Placeras lämpligen ovanför, eller på var sin sida om en badrumsspegel.
| Artikelnummer | LF0441M5 |
| EAN-kod | 7332535002017 |
| Varumärke | Karlskrona Lampfabrik |
| Skärm | Ingår ej |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Fattning | 60 mm fläns- / 40 mm ringfattning |
| Jordad | 1 (jordad) |
| Montering | Fast montage |
| Sockel | Stor sockel, E27 |
| Ljuskälla | 1st, ingår ej |
| Watt | 20W |
| IP-klass | IP21, våtrum - ej över badkar/dusch |
| Höjd | 22 cm |
| Bredd | 17 cm |
| Färg | mässing |
| Material | Polerad mässing |
| Leverantörens artikelnummer | 0441M5 |