Golvlampan sätter med sitt karaktäristiska uttryck en modern ton i rumsmiljön. Ljuset är behagligt och lämpar sig väl vid soffan eller fåtöljen som läsljus, eller för att sprida fint allmänljus i rummet.
| Artikelnummer | ÖR39950-06-000-N |
| EAN-kod | 7340213600424 |
| Varumärke | Örsjö Belysning |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Golvlampa |
| Designer | Matti Klenell |
| Sockel | E27 |
| Ljuskälla ingår | Nej |
| IP-klass | IP20 |
| Dimbar | Nej |
| Djup | 45 cm |
| Höjd | 138 cm |
| Anslutningssladd | 2 m |
| Material | Pulverlackerat stål |
| Leverantörens artikelnummer | 39950-06-000-N |