Belid
Cato 5 spotlight LED, mattvit 29cm
.
3 359 kr
Ord.pris: 4 199 kr
Spara 840 kr
Lägsta pris 30 dagar innan prissänkningen: 3 359 kr
Beställningsvara. ca 1-2 veckor
Mer info
Information om leveranstider
Vänligen notera att leveranstider som kommuniceras på vår hemsida är ungefärliga och bygger på hur fort respektive leverantör normalt levererar. Tänk även på att vissa beställningsvaror tillverkas på beställning och det är först efter att våra leverantörer har satt din beställning i produktion som de kan återkomma till oss med en ungefärlig leveransvecka. Skulle faktisk leveranstid visa sig avvika från den uppskattade så återkopplar vi detta till er så fort det kommer till vår kännedom.
Leveranstider kan också variera under året och skilja sig mellan olika produkter och varumärken. Under perioder med högt tryck i fabrikerna tenderar leveranstider att bli längre än normalt. Vi skickar alltid från vårt lager samma dag eller senast dagen efter om order kommit in efter arbetstid.
Läs mer
Cato Rondell 5 i mattvit från Belid är tillverkad i Sverige i Varberg och är en del av den funktionella Cato-serien.
De fem spotlightsen är individuellt riktbara och gör modellen lämplig över köksö, i större vardagsrum eller i projektmiljöer där flera ljuspunkter behövs. Den integrerade drivern i lågvoltssystemet ger stabil ljusbild.
Konstruktionen är utvecklad för att hålla över tid, både tekniskt och visuellt.
Genom vår verkstad erbjuder vi reparation av Belids lampor, särskilt Cato-modeller.
I vår butik i Sickla kan du se flera modeller ur serien och få hjälp med val av rätt lösning.
Läs mer om Cato-serien och om Belid.
| Artikelnummer | BE676536 |
| EAN-kod | 7391534266172 |
| Varumärke | Belid |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Spotlights |
| Jordad | Ja |
| Montage | Krokupphäng |
| Montering | Krokupphäng |
| Sockel | GU4/MR11 |
| Antal ljuskällor | 5st, ingår |
| Ljuskälla | 5st, ingår |
| Ljuskälla ingår | Ja |
| Watt | 4 W |
| Kelvin | 2700 K |
| Lumen | 280 lm |
| IP-klass | IP20 |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 17 cm |
| Diameter | 20 cm |
| Färg | Vit |
| Material | Metall |
| Leverantörens artikelnummer | 676536 |