Belid
Cato 3 spotlight LED, mässing 22,5cm
.
3 484 kr
Ord.pris: 4 099 kr
Spara 615 kr
Lägsta pris 30 dagar innan prissänkningen: 3 279 kr
1 st i lager. 1-3 arbetsdagar
Mer info
Information om leveranstider
Vänligen notera att leveranstider som kommuniceras på vår hemsida är ungefärliga och bygger på hur fort respektive leverantör normalt levererar. Tänk även på att vissa beställningsvaror tillverkas på beställning och det är först efter att våra leverantörer har satt din beställning i produktion som de kan återkomma till oss med en ungefärlig leveransvecka. Skulle faktisk leveranstid visa sig avvika från den uppskattade så återkopplar vi detta till er så fort det kommer till vår kännedom.
Leveranstider kan också variera under året och skilja sig mellan olika produkter och varumärken. Under perioder med högt tryck i fabrikerna tenderar leveranstider att bli längre än normalt. Vi skickar alltid från vårt lager samma dag eller senast dagen efter om order kommit in efter arbetstid.
Läs mer
Cato Rondell 3 i mässing från Belid är tillverkad i Sverige i Varberg. Den varma mässingstonen ger armaturen ett mer markerat uttryck samtidigt som den behåller Cato-seriens tekniska precision.
De tre individuellt riktbara spotlightsen gör det enkelt att styra ljuset över exempelvis köksö eller matplats. Cato bygger på lågvolt med integrerad driver för stabil och jämn ljusbild.
Konstruktionen är genomarbetad och framtagen för lång användning. Metalluppbyggnaden ger en robust känsla och säker funktion över tid.
Vi är specialister på reparation av Belids lampor och har särskild kompetens kring Cato-serien.
I vår butik i Sickla kan du se flera modeller ur serien och få hjälp med planering av rätt ljuslösning.
Läs mer om Cato-serien, om Belid eller se vårt utbud av svensktillverkad belysning.
| Artikelnummer | BE676492 |
| EAN-kod | 7391534266141 |
| Varumärke | Belid |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Spotlights |
| Jordad | Ja |
| Montage | Krokupphäng |
| Montering | Krokupphäng |
| Sockel | GU4/MR11 |
| Antal ljuskällor | 3st, ingår |
| Ljuskälla | 3st, ingår |
| Ljuskälla ingår | Ja |
| Watt | 4 W |
| Kelvin | 2700 K |
| Lumen | 280 lm |
| IP-klass | IP20 |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 17 cm |
| Diameter | 20 cm |
| Färg | mässing |
| Material | Metall |
| Leverantörens artikelnummer | 676492 |