Belid
Bullo plafond m.stång, mässing/opalglas 27cm
.
1 519 kr
Ord.pris: 1 899 kr
Spara 380 kr
Lägsta pris 30 dagar innan prissänkningen: 1 519 kr
1 st i lager. 1-3 arbetsdagar
Mer info
Information om leveranstider
Vänligen notera att leveranstider som kommuniceras på vår hemsida är ungefärliga och bygger på hur fort respektive leverantör normalt levererar. Tänk även på att vissa beställningsvaror tillverkas på beställning och det är först efter att våra leverantörer har satt din beställning i produktion som de kan återkomma till oss med en ungefärlig leveransvecka. Skulle faktisk leveranstid visa sig avvika från den uppskattade så återkopplar vi detta till er så fort det kommer till vår kännedom.
Leveranstider kan också variera under året och skilja sig mellan olika produkter och varumärken. Under perioder med högt tryck i fabrikerna tenderar leveranstider att bli längre än normalt. Vi skickar alltid från vårt lager samma dag eller senast dagen efter om order kommit in efter arbetstid.
Läs mer
Bullo med fast pendel i mässing och opalglas från Belid är svensktillverkad i Varberg. Den fasta metallpendeln ger modellen en tydlig men balanserad närvaro i rummet.
Mässingsutförandet tillför värme medan opalglaset ger ett mjukt och jämnt ljus. Ljuskällan döljs bakom glaset och skapar en mer harmonisk helhet, vilket gör modellen lämplig i kök, hall och även badrum.
Armaturen har en totalhöjd på 32 cm och diameter 27 cm. Den monteras med krok och är utrustad med E27-sockel. IP21-klassningen gör den godkänd även för badrumsmiljöer.
Bullo är en del av Bullo-serien och vårt utbud av svensktillverkad belysning. Besök gärna vår butik i Sickla för att uppleva modellen i utställning.
| Artikelnummer | BE223510389 |
| EAN-kod | 7391534062521 |
| Varumärke | Belid |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Taklampa |
| Jordad | Ja |
| Montage | Krokupphäng |
| Montering | Krokupphäng |
| Sockel | E27 |
| Antal ljuskällor | 1st |
| Ljuskälla | 1st, ingår ej |
| Ljuskälla ingår | Nej |
| Watt | 60 W |
| IP-klass | IP21 |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 32 cm |
| Diameter | 20,7 cm |
| Färg | Mässing/Opal |
| Material | Metall/Glas |
| Leverantörens artikelnummer | 223510389 |