Belid
Bullo plafond, mässing/klarglas 27cm
.
1 614 kr
Ord.pris: 1 899 kr
Spara 285 kr
Lägsta pris 30 dagar innan prissänkningen: 1 519 kr
2 st i lager. 1-3 arbetsdagar
Mer info
Information om leveranstider
Vänligen notera att leveranstider som kommuniceras på vår hemsida är ungefärliga och bygger på hur fort respektive leverantör normalt levererar. Tänk även på att vissa beställningsvaror tillverkas på beställning och det är först efter att våra leverantörer har satt din beställning i produktion som de kan återkomma till oss med en ungefärlig leveransvecka. Skulle faktisk leveranstid visa sig avvika från den uppskattade så återkopplar vi detta till er så fort det kommer till vår kännedom.
Leveranstider kan också variera under året och skilja sig mellan olika produkter och varumärken. Under perioder med högt tryck i fabrikerna tenderar leveranstider att bli längre än normalt. Vi skickar alltid från vårt lager samma dag eller senast dagen efter om order kommit in efter arbetstid.
Läs mer
Bullo plafond i mässing och klarglas från Belid är svensktillverkad i Varberg. Modellen monteras tätt mot taket och ger ett balanserat och tidlöst uttryck.
Mässingsutförandet tillför värme och kontrast mot det klara glaset. Klarglaset ger en tydlig och direkt ljusbild där ljuskällan framhävs, vilket gör modellen lämplig i kök, hall och entré.
Plafonden har en diameter på 27 cm och monteras med krokupphäng. Den är utrustad med E27-sockel och är även IP21-klassad, vilket gör den godkänd för badrumsmiljö.
Bullo är en del av Bullo-serien och vårt sortiment av svensktillverkad belysning. I vår butik i Sickla visar vi flera modeller från Belid och hjälper gärna till med val av ljuskälla och placering.
| Artikelnummer | BE22361018 |
| EAN-kod | 7391534274450 |
| Varumärke | Belid |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Taklampa |
| Jordad | Ja |
| Montage | Krokupphäng |
| Montering | Krokupphäng |
| Sockel | E27 |
| Antal ljuskällor | 1st |
| Ljuskälla | 1st, ingår ej |
| Ljuskälla ingår | Nej |
| Watt | 60 W |
| IP-klass | IP21 |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 21,2 cm |
| Diameter | 27 cm |
| Färg | Mässing/Klar |
| Material | Metall/Glas |
| Leverantörens artikelnummer | 22361018 |