Swirl 2 small från klassiska Le Klint. Med sin mjuka och stilrena form är Swirl en vacker lampa i ditt hem. Lampan är gjord helt i akryl och ger en mjuk ljusbild.
| Artikelnummer | KL1312S |
| EAN-kod | 5703387131217 |
| Varumärke | Le Klint |
| Skärm | Standard |
| Produkttyp | Taklampa |
| Designer | Øivind Slaatto |
| Jordad | Dubbelisolerad |
| Sockel | Liten sockel, E14 |
| Ljuskälla | 1st, ingår ej |
| Watt | 11 W |
| IP-klass | IP20 |
| Höjd | 23 cm |
| Diameter | 18 cm |
| Anslutningssladd | Vit Plastkabel 300 cm |
| Material | Akryl |
| Leverantörens artikelnummer | 1312S |