Konsthantverk
Raad 5 taklampa, råmässing 93cm
.
4 581 kr
Ord.pris: 5 390 kr
Spara 809 kr
Lägsta pris 30 dagar innan prissänkningen: 4 312 kr
Beställningsvara. ca 1-2 veckor
Mer info
Information om leveranstider
Vänligen notera att leveranstider som kommuniceras på vår hemsida är ungefärliga och bygger på hur fort respektive leverantör normalt levererar. Tänk även på att vissa beställningsvaror tillverkas på beställning och det är först efter att våra leverantörer har satt din beställning i produktion som de kan återkomma till oss med en ungefärlig leveransvecka. Skulle faktisk leveranstid visa sig avvika från den uppskattade så återkopplar vi detta till er så fort det kommer till vår kännedom.
Leveranstider kan också variera under året och skilja sig mellan olika produkter och varumärken. Under perioder med högt tryck i fabrikerna tenderar leveranstider att bli längre än normalt. Vi skickar alltid från vårt lager samma dag eller senast dagen efter om order kommit in efter arbetstid.
Läs mer
Raad från Konsthantverk är en vacker taklampa i råmässing. Materialet åldras med tiden och ger den ett unikt uttryck. Går att kombinera med vackra filament lampor.
| Artikelnummer | KH3405-6 |
| EAN-kod | 7394072340564 |
| Varumärke | Konsthantverk |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Taklampa |
| Montering | Fast installation |
| Sockel | Stor sockel, E27 |
| Ljuskälla | Ingår ej |
| Watt | 5*60 w |
| Höjd | 100 cm |
| Bredd | 8 cm |
| Längd | 93 cm |
| Färg | Råmässing / Järnoxid |
| Material | Mässing |
| Leverantörens artikelnummer | 3405-6 |