KH#1 vägglampa från Konsthantverk är en vacker lampa i klassisk stil. Finns i både råjärn, svart och vit. Konsthantverk är kända för sin goda kvalité.
| Artikelnummer | KH4001-8 |
| EAN-kod | 7394072400183 |
| Varumärke | Konsthantverk |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Sovrumsbelysning |
| Sockel | Stor sockel, E27 |
| Ljuskälla | Ingår ej |
| Watt | 60 W |
| Höjd | 24 cm |
| Diameter | 23 cm |
| Anslutningssladd | Textilkabel |
| Färg | Mattsvart / Råmässing |
| Material | Metall / Mässing |
| Leverantörens artikelnummer | 4001-8 |