Anemon fönsterpendel LED från Belid. En mattvit lampa som är designad av Joakim Fihn. Anemon finns i ett flertal olika material och färger.
| Artikelnummer | BE117436 |
| EAN-kod | 7391534278090 |
| Varumärke | Belid |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Taklampa |
| Jordad | Dubbelisolerad |
| Montage | Krokupphäng |
| Montering | Krokupphäng |
| Sockel | GU10 |
| Antal ljuskällor | 1st |
| Ljuskälla | 1st, ingår ej |
| Ljuskälla ingår | Nej |
| Watt | 7 W |
| IP-klass | IP20 |
| Dimbar | Nej |
| Höjd | 17,6 cm |
| Diameter | 6,7 cm |
| Färg | Vit |
| Material | Metall |
| Leverantörens artikelnummer | 117436 |