PAR38 Spotlight kan användas utomhus för att skapa effektfullt ljus i trädgården. Använd gärna i vår Outdoor Spotlight Fixture. E27-sockel och 2700K.
Star Trading, ett svenskt familjeföretag som i över 30 år levererat ljuskällor, julartiklar och solcellslampor. Med ett stort sortiment och mycket tyngd på LED.
| Artikelnummer | ST356-97 |
| EAN-kod | 7391482036889 |
| Varumärke | Star Trading |
| Energiklass | F |
| Sockel | E27 |
| Spridningsvinkel | 60° |
| Antal ljuskällor | 1st |
| Watt | 15 W |
| Kelvin | 2700 K |
| Ljusfärg | Varmvit |
| Lumen | 1150 lm |
| Ra (Färgåtergivning) | 80 |
| IP-klass | IP65 |
| Livslängd | 20000 h |
| Dimbar | Nej |
| Djup | 12,30 cm |
| Höjd | 13,5 cm |
| Bredd | 12,3 cm |
| Färg | Silver |
| Leverantörens artikelnummer | 356-97 |