Artic takspot, modern belysning från Aneta. Vita spotlights med tre ljuspunkter. Artic serien finns i flera olika färger, storlekar och utföranden.
| Artikelnummer | AN76009-01 |
| EAN-kod | 7041661267855 |
| Varumärke | Aneta |
| Produkttyp | Spotlights |
| Montering | Krokupphäng |
| Sockel | LED |
| Ljuskälla ingår | Ja |
| Watt | 3x6W |
| Kelvin | 3000K |
| Lumen | 3x540 lm |
| Ra (Färgåtergivning) | 80 |
| IP-klass | IP20 |
| Livslängd | 50000 |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 20 cm |
| Bredd | 30 cm |
| Längd | 30 cm |
| Färg | Vit/Krom |
| Material | Metall |
| Leverantörens artikelnummer | 76009-01 |