Cato Skena 5 i mattvit från Belid är tillverkad i Sverige i Varberg och är en del av den funktionella Cato-serien.
Den linjära skenan ger ett tydligt och balanserat uttryck i taket, samtidigt som de fem spotlightsen kan riktas individuellt. Modellen lämpar sig särskilt väl över köksö eller större arbetsytor. Den integrerade drivern i lågvoltssystemet ger stabil och jämn ljusbild.
Konstruktionen är utvecklad för att hålla över tid med stabil metalluppbyggnad och hög kvalitetskänsla.
Genom vår verkstad erbjuder vi reparation av Belids lampor, särskilt Cato-modeller.
I vår butik i Sickla kan du se flera modeller ur serien och få hjälp med planering av rätt ljuslösning.
Läs mer om Cato-serien och om Belid.
| Artikelnummer | BE676636 |
| EAN-kod | 7391534266219 |
| Varumärke | Belid |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Spotlights |
| Jordad | Ja |
| Montage | Krokupphäng |
| Montering | Krokupphäng |
| Sockel | GU4/MR11 |
| Antal ljuskällor | 5st, ingår |
| Ljuskälla | 5st, ingår |
| Ljuskälla ingår | Ja |
| Watt | 4 W |
| Kelvin | 2700 K |
| Lumen | 280 lm |
| IP-klass | IP20 |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 19 cm |
| Längd | 120,4 cm |
| Diameter | 13,7 cm |
| Färg | Vit |
| Material | Metall |
| Leverantörens artikelnummer | 676636 |