Belid
Soft plafond, natur linne 60cm
.
2 804 kr
Ord.pris: 3 299 kr
Spara 495 kr
Lägsta pris 30 dagar innan prissänkningen: 2 639 kr
Beställningsvara. ca 1-2 veckor
Mer info
Information om leveranstider
Vänligen notera att leveranstider som kommuniceras på vår hemsida är ungefärliga och bygger på hur fort respektive leverantör normalt levererar. Tänk även på att vissa beställningsvaror tillverkas på beställning och det är först efter att våra leverantörer har satt din beställning i produktion som de kan återkomma till oss med en ungefärlig leveransvecka. Skulle faktisk leveranstid visa sig avvika från den uppskattade så återkopplar vi detta till er så fort det kommer till vår kännedom.
Leveranstider kan också variera under året och skilja sig mellan olika produkter och varumärken. Under perioder med högt tryck i fabrikerna tenderar leveranstider att bli längre än normalt. Vi skickar alltid från vårt lager samma dag eller senast dagen efter om order kommit in efter arbetstid.
Läs mer
Soft plafond 60 cm i naturlinne från Belid är svensktillverkad i Varberg. Den större diametern i kombination med naturligt linne ger modellen ett tydligt och varmt uttryck.
Textilen tillsammans med mattopal akryl skapar en mjuk och bländfri ljusbild som lämpar sig i större rum och öppna planlösningar.
Plafonden monteras med takkrok och är utrustad med E27-socklar. Vid dimbara ljuskällor kan ljuset justeras via extern dimmer.
Soft 60 cm är en del av Soft-serien och vårt sortiment av svensktillverkad belysning. I vår butik i Sickla visar vi flera modeller och erbjuder rådgivning.
| Artikelnummer | BE2153248 |
| EAN-kod | 7391534092924 |
| Varumärke | Belid |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Taklampa |
| Jordad | Ja |
| Montage | Krokupphäng |
| Montering | Krokupphäng |
| Sockel | E27 |
| Antal ljuskällor | 3st |
| Ljuskälla | 3st, ingår ej |
| Ljuskälla ingår | Nej |
| Watt | 60 W |
| IP-klass | IP20 |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 17,3 cm |
| Diameter | 60,3 cm |
| Färg | Natur Linne |
| Material | Textil |
| Leverantörens artikelnummer | 2153248 |