Glob taklampa från Konsthantverk är en fin lampa i opalglas, i klassisk fransk bistro stil. Ger ett mjukt ljus i rummet. Finns i ett flertal storlekar. Kombinera gärna med LED-lampa.
| Artikelnummer | KH3665-4 |
| EAN-kod | 7394072366540 |
| Varumärke | Konsthantverk |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Taklampa |
| Montering | Pendel med krokupphäng. Takkontakt ingår ej. |
| Sockel | Stor sockel, E27 |
| Ljuskälla | Ingår ej |
| Watt | 60 W |
| Höjd | 37,5 cm |
| Diameter | 20 cm |
| Färg | Opalglas / Krom |
| Material | Glas / Metall |
| Leverantörens artikelnummer | 3665-4 |