Waterfall är en stilren taklampa som med sina smala metallrör och runda opalglas skapar en utrycksfull kontrast. Taklampan passar bra över matbord i kök eller matsal där den blir ett sobert och uppdaterat blickfång i rummet.
Co Bankeryd grundades 2015 med visionen att göra lampor för det nutida hemmet. Med rötterna i Småland och blicken på skandinavisk inredning gör vi moderna klassiker som hjälper dig att skapa en uppdaterad känsla i rummen som du lever och bo i.
| Artikelnummer | LY780179 |
| EAN-kod | 7319687801798 |
| Varumärke | Co Bankeryd |
| Produkttyp | Taklampa |
| Designer | Amsell Berlin |
| Sockel | G9 |
| Antal ljuskällor | 7 |
| Ljuskälla ingår | Nej |
| Watt | 5 W |
| Höjd | 43 cm |
| Bredd | 50 cm |
| Anslutningssladd | 150 cm |
| Material | Metall & glas |
| Leverantörens artikelnummer | 780179 |