Glob taklampa från Konsthantverk är en fin lampa i klarglas, i klassisk fransk bistro stil. Finns i ett flertal storlekar. Kombinera gärna med en LED-lampa.
| Artikelnummer | KH3727-6 |
| EAN-kod | 7394072372763 |
| Varumärke | Konsthantverk |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Taklampa |
| Montering | Fast pendel med krokupphäng. Takkontakt ingår ej. |
| Sockel | Stor sockel, E27 |
| Ljuskälla | Ingår ej |
| Watt | 60 W |
| Höjd | 50 cm |
| Diameter | 25 cm |
| Färg | Klarglas / Råmässing |
| Material | Glas / Mässing |
| Leverantörens artikelnummer | 3727-6 |