Cato dubbel vägglampa i aluminium från Belid är tillverkad i Sverige i fabriken i Varberg. Den borstade aluminiumytan ger ett tekniskt och tidlöst uttryck.
Med två riktbara och individuellt dimbara ljuspunkter ger modellen hög flexibilitet och passar särskilt bra vid säng eller arbetsplats där två ljus behövs.
Konstruktionen är genomarbetad och byggd för att hålla över tid, både tekniskt och visuellt.
I vår verkstad erbjuder vi reparation av Belids lampor, med särskild erfarenhet av Cato-serien.
Upptäck fler modeller i Cato-serien eller läs mer om Belid.
| Artikelnummer | BE575311 |
| EAN-kod | 7391534262235 |
| Varumärke | Belid |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Sovrumsbelysning |
| Jordad | Dubbelisolerad |
| Sockel | GU4/MR11 |
| Antal ljuskällor | 2st |
| Ljuskälla | 2st, ingår ej |
| Ljuskälla ingår | Nej |
| Watt | 4 W |
| IP-klass | IP20 |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 5,2 cm |
| Bredd | 32 cm |
| Färg | alumin |
| Material | Metall |
| Leverantörens artikelnummer | 575311 |