Trotsig är en ny och karismatisk vägglampa i minimalistisk och rå design. Armaturen finns i färgerna oxid och oxidgrå. Trotsig är idealisk som en läslampa bredvid sängen, eftersom den ger ett funktionellt direktljus.
| Artikelnummer | BE5173107 |
| EAN-kod | 7391534044329 |
| Varumärke | Belid |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Sovrumsbelysning |
| Jordad | Dubbelisolerad |
| Sockel | GU10 |
| Antal ljuskällor | 1st |
| Ljuskälla | 1st, ingår ej |
| Ljuskälla ingår | Nej |
| Watt | 8 W |
| IP-klass | IP20 |
| Dimbar | Nej |
| Höjd | 40 cm |
| Diameter | 10,2 cm |
| Färg | Brun |
| Material | Metall |
| Leverantörens artikelnummer | 5173107 |