Elflugan
Elflugan Original kritvit
2 375 kr
Ord.pris: 2 969 kr
Spara 594 kr
Lägsta pris 30 dagar innan prissänkningen: 2 375 kr
6 st i lager. 1-3 arbetsdagar
Mer info
Information om leveranstider
Vänligen notera att leveranstider som kommuniceras på vår hemsida är ungefärliga och bygger på hur fort respektive leverantör normalt levererar. Tänk även på att vissa beställningsvaror tillverkas på beställning och det är först efter att våra leverantörer har satt din beställning i produktion som de kan återkomma till oss med en ungefärlig leveransvecka. Skulle faktisk leveranstid visa sig avvika från den uppskattade så återkopplar vi detta till er så fort det kommer till vår kännedom.
Leveranstider kan också variera under året och skilja sig mellan olika produkter och varumärken. Under perioder med högt tryck i fabrikerna tenderar leveranstider att bli längre än normalt. Vi skickar alltid från vårt lager samma dag eller senast dagen efter om order kommit in efter arbetstid.
Läs mer
Elflugan Original i kritvit är den klassiska elljusstaken i ett rent och ljust utförande. De 19 ljuspunkterna ger ett mjukt, samlat sken som gör sig fint i fönstret under advent, men också på en skänk eller ett sidobord när du vill ha en dekorativ lampa med tydlig form året runt.
Originalmodellen är formgiven av Lundgren & Strandberg och har en nätt storlek som är lätt att placera även där ytan är begränsad. Den kritvita färgen förstärker det grafiska uttrycket och passar särskilt bra i ljusa, moderna hem där du vill ha Elflugans form utan att den tar över rummet.
| Artikelnummer | SD2025000-5007 |
| EAN-kod | 7391741250025 |
| Varumärke | Elflugan |
| Designer | Lundgren & Strandberg |
| Sockel | E5 |
| Ljuskälla | 19st, ingår |
| Djup | 8 cm |
| Höjd | 39,5 cm inkl. ljuskälla |
| Bredd | 32 cm |
| Färg | Kritvit |
| Material | Metall |
| Leverantörens artikelnummer | 2025000-5007 |