Sofia Plissé är en rund lampskärm med lagda veck. En klassisk handgjord skärm i linnetyg fodrad med bomullstyg i samma färg. En arbetad skärm som kan kombineras med många olika lampfötter. Lampskärmen har ett E27 ringfäste. Höjd 18cm, diameter nedtill 25cm och upptill 22cm.
| Artikelnummer | PR425-2301 |
| EAN-kod | 7330976065493 |
| Varumärke | PR Home |
| Fäste | Ringfäste E27 |
| Sockel | N/A |
| Watt | N/A |
| Djup | 25 cm |
| Höjd | 18 cm |
| Bredd | 25 cm |
| Färg | Offwhite |
| Material | Linne |
| Leverantörens artikelnummer | 425-2301 |