Konsthantverk
Stav spotlight 2-låg, råmässing
.
7 224 kr
Ord.pris: 8 499 kr
Spara 1 275 kr
Lägsta pris 30 dagar innan prissänkningen: 6 799 kr
Beställningsvara. ca 1-2 veckor
Mer info
Information om leveranstider
Vänligen notera att leveranstider som kommuniceras på vår hemsida är ungefärliga och bygger på hur fort respektive leverantör normalt levererar. Tänk även på att vissa beställningsvaror tillverkas på beställning och det är först efter att våra leverantörer har satt din beställning i produktion som de kan återkomma till oss med en ungefärlig leveransvecka. Skulle faktisk leveranstid visa sig avvika från den uppskattade så återkopplar vi detta till er så fort det kommer till vår kännedom.
Leveranstider kan också variera under året och skilja sig mellan olika produkter och varumärken. Under perioder med högt tryck i fabrikerna tenderar leveranstider att bli längre än normalt. Vi skickar alltid från vårt lager samma dag eller senast dagen efter om order kommit in efter arbetstid.
Läs mer
Stav spotlight 2-låg råmässing är en svensktillverkad armatur från Konsthantverk, formgiven av Johan Carpner. Modellen är en del av Stav-serien och tillverkas i Tyringe.
Den dubbla konstruktionen gör det möjligt att arbeta med två riktningar i rummet. Armaturen passar där man vill kombinera funktionell belysning med ett tydligt, tekniskt formspråk.
Utförandet helt i råmässing ger en sammanhållen och varm materialkaraktär. Den kompakta men kraftfulla formen gör modellen användbar i både privata och mer offentliga miljöer.
| Artikelnummer | KH3452-6 |
| EAN-kod | 7394072345262 |
| Varumärke | Konsthantverk |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Spotlights |
| Designer | Johan Carpner |
| Montering | Fast installation. |
| Sockel | GU10 |
| Ljuskälla | Ingår, GU10 LED, Dimbar |
| Watt | 10 W |
| Höjd | 40 cm |
| Färg | Råmässing |
| Material | Mässing |
| Övrigt | Diameter spot: 6 cm |
| Leverantörens artikelnummer | 3452-6 |