En plafond från Konsthantverk. Det opala glaset ger ett mjukt ljus i rummet. Finns i ett flertal storlekar och kombinera bäst med en av våra LED-lampor.
| Artikelnummer | KH3772-20 |
| EAN-kod | 7394072772204 |
| Varumärke | Konsthantverk |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Taklampa |
| Montering | Krokupphäng ingår, stickpropp köps separat. |
| Sockel | Stor sockel, E27 |
| Ljuskälla | Ingår ej |
| Watt | 60 W |
| Höjd | 29 cm |
| Diameter | 30 cm |
| Färg | Oxid/opal |
| Material | Oxiderad mässing/glas |
| Leverantörens artikelnummer | 3772-20 |