Gloria plafond från Belid är en vacker lampa i glas. Kommer i mässing med rökfärgat glas. Kombinera gärna med filament LED-lampa.
| Artikelnummer | BE20091018 |
| EAN-kod | 7391534270568 |
| Varumärke | Belid |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Taklampa |
| Jordad | Ja |
| Montage | Krokupphäng |
| Montering | Krokupphäng |
| Sockel | E14 |
| Antal ljuskällor | 4st |
| Ljuskälla | 4st, ingår ej |
| Ljuskälla ingår | Nej |
| Watt | 25 W |
| IP-klass | IP21 |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 24 cm |
| Bredd | 37,2 cm |
| Diameter | 46 cm |
| Färg | Mässing/Klar |
| Material | Metall/Glas |
| Leverantörens artikelnummer | 20091018 |