Konsthantverk
Hägring taklampa, råmässing/klar 17cm
.
3 200 kr
Ord.pris: 4 000 kr
Spara 800 kr
Lägsta pris 30 dagar innan prissänkningen: 3 200 kr
Beställningsvara. ca 1-2 veckor
Mer info
Information om leveranstider
Vänligen notera att leveranstider som kommuniceras på vår hemsida är ungefärliga och bygger på hur fort respektive leverantör normalt levererar. Tänk även på att vissa beställningsvaror tillverkas på beställning och det är först efter att våra leverantörer har satt din beställning i produktion som de kan återkomma till oss med en ungefärlig leveransvecka. Skulle faktisk leveranstid visa sig avvika från den uppskattade så återkopplar vi detta till er så fort det kommer till vår kännedom.
Leveranstider kan också variera under året och skilja sig mellan olika produkter och varumärken. Under perioder med högt tryck i fabrikerna tenderar leveranstider att bli längre än normalt. Vi skickar alltid från vårt lager samma dag eller senast dagen efter om order kommit in efter arbetstid.
Läs mer
Klarglas och mässing. Finstämd form som smälter in i vilka miljöer som helst. Stilsäker design av Sabina Grubbeson.
| Artikelnummer | KH3410-6 |
| EAN-kod | 7394072341066 |
| Varumärke | Konsthantverk |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Taklampa |
| Designer | Sabina Grubbeson |
| Montering | Inkl krokupphäng. Takkontakt ingår ej. |
| Sockel | Stor sockel, E27 |
| Ljuskälla | Ingår ej |
| Watt | 60W |
| Höjd | 22 cm |
| Diameter | 17 cm |
| Anslutningssladd | 278 cm |
| Färg | Råmässing / Klarglas |
| Material | Råmässing / Glas |
| Leverantörens artikelnummer | 3410-6 |