Lennon är en prisvärd lampa som tar för sig i all sin enkelhet. Den klassiska formen flörtar med 50-talet men helheten andas nutid. Lampan kan hängas ensam över en arbetsbänk i köket, i ett fönster eller i grupp över matbordet. Lennon ger ett praktiskt riktat ljus och finns i flera fina färger.
Co Bankeryd grundades 2015 med visionen att göra lampor för det nutida hemmet. Med rötterna i Småland och blicken på skandinavisk inredning gör vi moderna klassiker som hjälper dig att skapa en uppdaterad känsla i rummen som du lever och bo i.
| Artikelnummer | LY277115 |
| EAN-kod | 7319682771157 |
| Varumärke | Co Bankeryd |
| Produkttyp | Taklampa |
| Sockel | Stor sockel, E27 |
| Antal ljuskällor | 1 |
| Ljuskälla ingår | Nej |
| Watt | 40 W |
| Höjd | 19 cm |
| Bredd | 12 cm |
| Anslutningssladd | 120 cm |
| Material | Metall |
| Leverantörens artikelnummer | 277115 |