En takpendel i råmässing med ett stilfullt opalglas. Klyfta från Konsthantverk är designad av Johan Carpner.
| Artikelnummer | KH3473-6 |
| EAN-kod | 7394072347365 |
| Varumärke | Konsthantverk |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Taklampa |
| Designer | Johan Carpner |
| Montering | Takkontakt ingår ej. |
| Sockel | Stor sockel, E27 |
| Ljuskälla | Ingår ej |
| Watt | 20 W |
| Höjd | 38 cm |
| Diameter | 30 cm |
| Anslutningssladd | 300 cm |
| Färg | Råmässing |
| Material | Råmässing / Opalglas |
| Leverantörens artikelnummer | 3473-6 |