Rosdala från Konsthantverk. Med fokus på kvalié och klassisk design har Konsthantverk tagit fram denna pärla. Designad av Sabina Grubbeson.
| Artikelnummer | KH3409-7 |
| EAN-kod | 7394072340977 |
| Varumärke | Konsthantverk |
| Produkttyp | Taklampa |
| Jordad | Ja |
| Montering | Krokupphäng |
| Sockel | Stor sockel, E27 |
| Watt | 60 W |
| Höjd | 55 cm |
| Diameter | 30 cm |
| Färg | Mässing / rökfärgat glas |
| Material | Mässing & glas |
| Leverantörens artikelnummer | 3409-7 |