En spektakulär taklampa från Konsthantverk. Eld är designad av Lisa Hilland och finns i flera olika storlekar.
| Artikelnummer | KH3449-6 |
| EAN-kod | 7394072344968 |
| Varumärke | Konsthantverk |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Taklampa |
| Designer | Lisa Hilland |
| Montering | Fast installation, kopplingsplint i takfästet |
| Sockel | Liten sockel, E14 |
| Ljuskälla | Ingår ej |
| Watt | 16*40 W |
| Höjd | 59 cm |
| Bredd | 60 cm |
| Färg | Råmässing |
| Material | Råmässing |
| Leverantörens artikelnummer | 3449-6 |