En vacker pendel från Secto Design med mjuka former. Atto 5000 pendel finns i ett flertal olika färger och har en integrerad 13W LED ljuskälla. Lampan är gjord i trä och ger en vacker ljusbild i rummet.
| Artikelnummer | SE5000PÄ |
| EAN-kod | 6430053140424 |
| Varumärke | Secto Design |
| Tillverkningsland | Finland |
| Produkttyp | Taklampa |
| Jordad | Dubbelisolerad |
| Sockel | Integrerad LED |
| Ljuskälla ingår | CRI 80 |
| Watt | 12 W |
| Kelvin | 3000 K |
| Lumen | 1400 lm |
| IP-klass | IP20 |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 21 cm |
| Diameter | 34 cm |
| Anslutningssladd | 180 cm textilkabel |
| Färg | Valnöt |
| Leverantörens artikelnummer | 5000PÄ |