2 511 kr
Ord.pris: 3 139 kr
Spara 628 kr
Lägsta pris 30 dagar innan prissänkningen: 2 511 kr
4 st i lager. 1-3 arbetsdagar
Mer info
Information om leveranstider
Vänligen notera att leveranstider som kommuniceras på vår hemsida är ungefärliga och bygger på hur fort respektive leverantör normalt levererar. Tänk även på att vissa beställningsvaror tillverkas på beställning och det är först efter att våra leverantörer har satt din beställning i produktion som de kan återkomma till oss med en ungefärlig leveransvecka. Skulle faktisk leveranstid visa sig avvika från den uppskattade så återkopplar vi detta till er så fort det kommer till vår kännedom.
Leveranstider kan också variera under året och skilja sig mellan olika produkter och varumärken. Under perioder med högt tryck i fabrikerna tenderar leveranstider att bli längre än normalt. Vi skickar alltid från vårt lager samma dag eller senast dagen efter om order kommit in efter arbetstid.
Läs mer
Örsjö Starlight 1 Pendel Råstål är en kompakt och funktionell spotlight från Örsjö Belysning, formgiven av Jonas Bohlin. Serien bygger vidare på Star men har en dold ljuskälla som ger ett mer tekniskt och koncentrerat uttryck.
Den nedpendlade konstruktionen ger ett tydligt riktat ljus rakt nedåt och lämpar sig väl i både privata och offentliga miljöer.
Råstålet ger ett industriellt och grafiskt uttryck. Producerad i Sverige med fokus på hållbar konstruktion. Vi erbjuder även service.
| Artikelnummer | ÖR35399-55-000 |
| EAN-kod | 7340213607096 |
| Varumärke | Örsjö Belysning |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Taklampa |
| Designer | Jonas Bohlin |
| Jordad | Dubbelisolerad |
| Sockel | GU10 |
| Antal ljuskällor | 1 st |
| Ljuskälla ingår | Ja |
| IP-klass | IP20 |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 13,6 cm |
| Diameter | 10 cm |
| Anslutningssladd | 1,4 m |
| Färg | Rå stål |
| Material | Rå stål |
| Leverantörens artikelnummer | 35399-55-000 |