2 415 kr
Ord.pris: 3 019 kr
Spara 604 kr
Lägsta pris 30 dagar innan prissänkningen: 2 415 kr
2 st i lager. 1-3 arbetsdagar
Mer info
Information om leveranstider
Vänligen notera att leveranstider som kommuniceras på vår hemsida är ungefärliga och bygger på hur fort respektive leverantör normalt levererar. Tänk även på att vissa beställningsvaror tillverkas på beställning och det är först efter att våra leverantörer har satt din beställning i produktion som de kan återkomma till oss med en ungefärlig leveransvecka. Skulle faktisk leveranstid visa sig avvika från den uppskattade så återkopplar vi detta till er så fort det kommer till vår kännedom.
Leveranstider kan också variera under året och skilja sig mellan olika produkter och varumärken. Under perioder med högt tryck i fabrikerna tenderar leveranstider att bli längre än normalt. Vi skickar alltid från vårt lager samma dag eller senast dagen efter om order kommit in efter arbetstid.
Läs mer
Örsjö Starlight 1 Pendel Vit är en minimalistisk spotlight från Örsjö Belysning, formgiven av Jonas Bohlin. Serien är en vidareutveckling av Star och har en dold ljuskälla som ger ett mer diskret uttryck.
Den nedpendlade modellen ger riktat ljus nedåt och lämpar sig över köksöar, mindre bord eller i fönster.
Den vita finishen ger ett rent och nedtonat intryck. Tillverkad i Sverige med fokus på hållbar kvalitet. Vi erbjuder även service och specialanpassning av armaturer.
| Artikelnummer | ÖR35399-01S-000 |
| EAN-kod | 7340213607072 |
| Varumärke | Örsjö Belysning |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Taklampa |
| Designer | Jonas Bohlin |
| Jordad | Dubbelisolerad |
| Sockel | GU10 |
| Antal ljuskällor | 1 st |
| Ljuskälla ingår | Ja |
| IP-klass | IP20 |
| Dimbar | Ja |
| Höjd | 13,6 cm |
| Diameter | 10 cm |
| Anslutningssladd | 1,4 m |
| Färg | Vit |
| Material | Pulverlackerat stål |
| Leverantörens artikelnummer | 35399-01S-000 |