En taklampa med lång tradition. Glimminge från Konsthantverk finns i flera olika vackra metaller och finns i flera olika storlekar.
| Artikelnummer | KH3714-2 |
| EAN-kod | 7394072371421 |
| Varumärke | Konsthantverk |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Taklampa |
| Montering | Krokupphäng. Takkontakt ingår ej. |
| Sockel | Stor sockel, E27 |
| Ljuskälla | Ingår ej |
| Watt | 3*60W |
| Höjd | 58 cm |
| Diameter | 41 cm |
| Färg | Oxid / Klarglas |
| Material | Oxiderad mässing / Glas |
| Övrigt | Total höjd: 152 cm |
| Leverantörens artikelnummer | 3714-2 |