Svart pendel av formgivaren Henrik Tengler för Konsthantverk. Passar lika bra ensam som fönsterlampa eller i kluster över matbordet eller köksön.
| Artikelnummer | KH3493-8 |
| EAN-kod | 7394072349383 |
| Varumärke | Konsthantverk |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Taklampa |
| Designer | Henrik Tengler |
| Montering | Levereras utan takkontakt och takkåpa. |
| Sockel | G9 |
| Ljuskälla | Ingår ej |
| Watt | 10 W |
| Höjd | 10 cm |
| Diameter | 5 cm |
| Färg | Svart |
| Material | Rå mässing |
| Leverantörens artikelnummer | 3493-8 |