Denna vackra bordslampan från Örsjö Belysning är perfekt vid skrivbordet eller på byrån. Lean finns med både svart och vitstruktur. Designad av Jenny Bäck. Kombinera gärna med en av våra LED-lampor.
| Artikelnummer | ÖR38372-15S-000 |
| EAN-kod | 7340213600806 |
| Varumärke | Örsjö Belysning |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Bordslampa |
| Designer | Jenny Bäck |
| Sockel | Stor sockel, E27 |
| Strömbrytare | Strömbrytare och stickpropp på |
| Ljuskälla | Ingår ej |
| Watt | 12 W |
| Höjd | 49 cm |
| Bredd | 19 cm |
| Längd | 24 cm |
| Anslutningssladd | 2,5 m textilkabel |
| Färg | Svart/Mässing |
| Material | Metall/råmässing |
| Leverantörens artikelnummer | 38372-15S-000 |