OBS! Skärm ingår ej.
Lagerlöf är en klassisk skrivbordslampa med riktbar skärm. Med sitt flexibla fäste kan den förses med såväl textilskärm som glas- eller metallskärm, beroende på hur den är tänkt att användas.
| Artikelnummer | LF0573Q |
| EAN-kod | 7332535068754 |
| Varumärke | Karlskrona Lampfabrik |
| Skärm | Ingår ej |
| Tillverkningsland | Sverige |
| Produkttyp | Bordslampa |
| Fattning | 60 mm fläns- / 40 mm ringfatting |
| Sockel | Stor sockel, E27 |
| Ljuskälla | Ingår ej |
| Watt | 20W |
| Höjd | 45 cm (med skärm) |
| Bredd | 28 cm (med skärm) |
| Anslutningssladd | 290 cm |
| Färg | nickel |
| Material | Förnicklad mässing |
| Leverantörens artikelnummer | 0573Q |