Herstal
Bordslampa Vienda mandarin
599 kr
Ord.pris: 799 kr
Spara 200 kr
Lägsta pris 30 dagar innan prissänkningen: 599 kr
Beställningsvara. ca 1-2 veckor
Mer info
Information om leveranstider
Vänligen notera att leveranstider som kommuniceras på vår hemsida är ungefärliga och bygger på hur fort respektive leverantör normalt levererar. Tänk även på att vissa beställningsvaror tillverkas på beställning och det är först efter att våra leverantörer har satt din beställning i produktion som de kan återkomma till oss med en ungefärlig leveransvecka. Skulle faktisk leveranstid visa sig avvika från den uppskattade så återkopplar vi detta till er så fort det kommer till vår kännedom.
Leveranstider kan också variera under året och skilja sig mellan olika produkter och varumärken. Under perioder med högt tryck i fabrikerna tenderar leveranstider att bli längre än normalt. Vi skickar alltid från vårt lager samma dag eller senast dagen efter om order kommit in efter arbetstid.
Läs mer
Sofistikerad, jordnära och livfull – Oak Leaf-färgen förenar tidlös elegans med urban energi. Den skapar en harmonisk atmosfär i rummet och framhäver vackert mörka träslag, hösttoner och mjuka nyanser av elfenben. Vienda bordslampa har en klassisk och elegant design som håller över tid, vilket gör den till ett självklart inslag i ditt hem under många år framöver. Lampan passar lika bra i vardagsrummet som i sovrummet och bidrar till en stilfull och varm känsla. Ljuskälla ingår ej.
| Artikelnummer | BEHB13071140585 |
| EAN-kod | 7391534300869 |
| Varumärke | Herstal |
| Produkttyp | Bordslampa |
| Sockel | Liten sockel, E14 |
| Strömbrytare | På sladd |
| Antal ljuskällor | 1st, ingår ej |
| Watt | 40 W |
| IP-klass | IP20 |
| Dimbar | Nej |
| Höjd | 47,5 cm |
| Diameter | 19,5 cm |
| Anslutningssladd | 2 m svart plastkabel |
| Färg | Mandarin |
| Material | Metall |
| Leverantörens artikelnummer | HB13071140585 |